Fáj a kezem, a lábam, bedagad a térdem és nem múlik, egyre nehezebben mozgok. A háziorvoshoz fordulok, aki beutalót ad a területileg illetékes reumatológiára. Laborvizsgálat, röntgen hogy a szakorvos a betegséget diagnosztizálhassa, vagy a beteget tovább irányíthassa más szakterületre. Összeállításunk segítségére lehet, ha akár Ön, akár hozzátartozója esetében felmerül a reumatikus fájdalom kérdése.
Patikánk a téma - a csontritkulás megelőzése, kezelése, ill. a fájdalom csillapítása - kapcsán az alábbi készítményeket ajánlja:
Ha mozgásszervi problémánk van, fáj a vállunk, a térdünk, - különösen 40-50 év felett - gyakran rámondjuk: biztos reuma. Különböző testrészeik fájdalmai sokszor még a naponta szükséges alvást is gátolják. Kérdéseinkre dr. Halász Katalin reumatológus szakorvos a Szent János Kórház Reumatológiai Osztályának főorvosa – a Magyar Reumatológusok Egyesülete, a Magyar Oszteoporózis és Oszteoarthrológiai Társaság tagja - válaszol.
A fájdalom szervezetünk jelzése, hogy valami nincs rendben. A reumatikus fájdalom alatt ízületi betegségek által előidézett fájdalmat értünk. Mivel a gerincünket képező csigolyák is kisízületekkel kapcsolódnak össze, így a gerincbetegségek egy részét is reumatikus fájdalomnak tartjuk, ez határterület a reumatológia, neurológia és idegsebészeti tudományokban.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Fájdalomportál
Az, hogy milyen mértékben befolyásolja a rheumatoid arthritis az Ön életét, nagymértékben függ attól is, hogy hogyan tud megbarátkozni betegségével. Fizikoterapeuták segítségével próbálja meg leküzdeni a betegsége által eredményezett korlátokat.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: WEBBeteg